Rubriky:

Ostatní

Ve 49 letech zemřela česká olympionička Horáčková

10. dubna 2018 07:00 - Praha

Českou lukostřelbu zahalil smutek. Ve 49 letech v neděli zemřela bývalá česká reprezentantka Barbora Horáčková. Ostravská rodačka podlehla rakovině. Největším jejím úspěchem byla účast na letních olympijských hrách 2008 v Pekingu. O úmrtí informoval deník.cz.

 

Fotobanka Profimedia

Když se před deseti lety kvalifikovala na poslední chvíli do Pekingu, měla Česká republika po dlouhých 28 letech zastoupení v lukostřelbě. I když vypadla hned v 1. kole s Ukrajinkou Viktorií Kovalovou, účast pod pěti kruhy jí nikdo neodpáře.

V budoucnu na ni může navázat některá ze dvou dcer, jelikož obě dvě taktéž propadly lukostřelbě. Starší Marie je v jednadvaceti letech mistryní republiky, jak v juniorské, tak v seniorské kategorii. Bronzovou medaili si vystřílela na Evropském poháru.

Další její úspěchy bude maminka sledovat ze sportovního nebe, kam v neděli po dlouholetém boji s rakovinou, odešla. Lidé se mohou s Barborou Horáčkovou naposledy rozloučit v pondělí 16. dubna v 11 hodin na Ústředním hřbitově v Plzni.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.