Rubriky:

Ostatní

Nejmenší startující vyhrál čtrnáct a půl miliónu. Fanynky si užívaly

14. dubna 2018 19:44 - Liverpool

Tiger Roll s Davym Russellem v sedle vybojoval ve fotofiniši vítězství v liverpoolské Velké národní. Nejmenší kůň z celého startovního pole uhájil po dramatickém souboji v cílové rovince slavné steeplechase nejmenší možný náskok před Pleasant Company s Davidem Mullinsem.

 

Peter Byrne, ČTK/AP

"Měl jsem obrovský strach. Bylo by to zničující," řekl osmatřicetiletý Russell. "Tenhle závod jsem ve snech vyhrál už tisíckrát, ale nikdy to nebylo takhle," dodal zkušený irský žokej, jenž se z vítězství radoval poprvé v kariéře.

Osmiletý valach Tiger Roll, jenž startoval s kurzem 10:1, vběhl do cílové rovinky dostihu na čtyři a půl míle na závodišti v Aintree s náskokem deseti délek, rychle mu ale ubývaly síly. Nakonec prémii 500 000 liber (14 a půl miliónu korun) vybojoval nejtěsnějším rozdílem od roku 2012, kdy rozhodl nos.

Pro trenéra Gordona Elliotta to bylo druhé vítězství ve Velké národní, poprvé se radoval v roce 2007. Druhý triumf slavil i majitel Michael O'Leary, generální ředitel nízkonákladových aerolinek Ryanair poprvé uspěl před dvěma lety díky outsiderovi Rule The World s tehdy devatenáctiletým Mullinsem v sedle.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní