Živě

Boxeři Konečný i Kraj slavili v Praze vítězství

11. října 2006 07:00 - PRAHA

Úspěšně skončil úterní galavečer profesionálního boxu Eurofighter v pražské T-Mobile Areně pro obě české hvězdy. Lukáš Konečný obhájil v souboji s Francouzem Mehdim Azrim interkontinentální titul organizace WBO v superwelterové váze do 69,85 kg. Rudolf Kraj porazil v polotěžké kategorii do 90,71 kg Rusa Pavla Melkomjana a získal mezinárodní titul šampiona organizace WBC.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Oba zápasy, kterým přihlíželo zhruba 8000 diváků, se od začátku vyvíjely jasně ve prospěch českých boxerů. Konečný přesto musel absolvovat plný počet dvanácti kol, než mohl zvednout ruce k vítěznému gestu. U všech tří rozhodčích nakonec vyhrál jednoznačně na body. Třicetiletý ústecký boxer tak vylepšil svou bilanci mezi profesionály na 32 vítězství, pouze dvakrát odešel z ringu poražen.

"Proti takovému soupeři se boxuje špatně. Je mi líto, že to nebyl pro diváky moc pohledný zápas, ale důležité je vítězství," řekl Konečný novinářům bezprostředně po utkání. Hned v úvodu poznal, že jej zřejmě čeká dvanáct kol. "Vyhrál jsem ale všechna kola, až to poslední bylo o něčem jiném. Už jsem věděl, že vyhraju a trochu mi chyběla motivace," uvedl boxer, jenž nastoupil k duelu s iniciály DK na pravém ramenu na počest kamaráda, který nedávno tragicky zahynul.

Kraj zůstává neporažen

Také souboj Kraje s Melkomjanem dospěl až do dvanáctého kola, v němž stříbrný olympijský medailista ze Sydney zasypal soupeře sprškou ran a 15 sekund před závěrečným gongem zvítězil technickým k.o. Ve svém premiérovém zápase na dvanáct kol vybojoval deváté profesionální vítězství a stále zůstává neporažen.

"Byl to dobrý zápas. Dodržel jsem taktiku, kterou stanovil trenér a vyplatilo se to. Nevydal jsem se hned na začátku ze všech sil a hlídal si jeho levačku," řekl Kraj novinářům po svém sedmém vítězství k.o., po němž získal svůj dosud nejcennější titul.

"Na konci zápasu jsem měl dost sil a zkusil to. Pomohlo mi, že Melkomjan se taky tlačil víc dopředu a mohl jsem líp útočit. Pomohli mi i diváci, kteří byli slyšet," uvedl mělnický boxer, jenž výhrou oslavil i narození dcery Terezky. "Hned v sobotu vše pořádně oslavíme. Narodila se před dvěma měsíci, ale nedal jsem si ještě ani skleničku. Byl jsem v tréninku," prohlásil Kraj.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.