Baseballista Canó přijde kvůli dopingu o 80 zápasů a milióny

16. května 2018 06:58 - New York

Slavný baseballista Robinson Canó dostal v zámořské lize MLB zákaz startu v 80 zápasech kvůli pozitivní dopingové zkoušce. Osminásobný účastník Utkání hvězd během trestu přijde zhruba o jedenáct miliónů dolarů (přes 237 miliónů korun) z platu. Pětatřicetiletý hráč Seattlu neprošel kontrolou na diuretikum furosemid, který může maskovat užívání nedovolených látek.

 

Rick Osentoski, Reuters

Canó uvedl, že furosemid dostal od lékaře v rodné Dominikánské republice v rámci léčby. Nevěděl prý, že jde o zakázaný prostředek. Trest od vedení MLB přijal.

"Udělal chybu. Vysvětlil nám, co se stalo, omluvil se fanouškům, klubu i spoluhráčům. Má naši podporu," uvedli představitelé Seattlu, kam Canó přišel v roce 2014. Předtím nastupoval na slavné New York Yankees, s nimiž v roce 2009 vyhrál Světovou sérii.

V Seattlu mu běží desetiletá smlouvu do roku 2013, která mu zaručuje celkem 240 miliónů dolarů. Jde o jeden z největších kontraktů v historii amerického sportu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.