Rubriky:

Ostatní

Nepálský šerpa zdolal dvaadvacetkrát Everest a sám drží světový rekord

16. května 2018 17:50 - Káthmándú

Nepálský šerpa Kami Rita stanul po dvaadvacáté na vrcholu nejvyšší hory světa Mount Everestu a nyní drží sám světový rekord, o který se dosud dělil se dvěma jinými šerpy. Informovala o tom agentura Reuters.

 

Niranjan Shrestha, ČTK/AP

Osmačtyřicetiletý Kami Rita vrcholu dosáhl dnes ráno se skupinou zahraničních horolezců a dalším šerpou. Nyní bezpečně sestupuje do níže položeného tábora.

Poté, co se Nepál otevřel cizím turistům a horolezcům, byl jedním z prvních průvodců už jeho otec. Jeho bratr vylezl na Everest 17krát. Kami Rita agentuře AP před nynějším výstupem řekl, že by rád horu zdolal nejméně 25krát.

Poprvé na jejím vrcholu stanul ve 24 letech a od té doby se na ni vydává téměř každý rok. Zdolal i další horské velikány v regionu, včetně K2, Čo Oju, Manaslu či Lhoce.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.