Rubriky:

Ostatní

Ruská antidopingová agentura stále nesplňuje pravidla WADA

17. května 2018 09:34 - Montreal

Světová antidopingová agentura (WADA) potvrdila trvající suspendaci Ruské antidopingové agentury (RUSADA). Rusové stále neudělali potřebné kroky k tomu, aby WADA mohla agenturu uznat jako funkční.

 

Generální ředitel WADA Oliver Niggli ve středu po jednání výkonného výboru uvedl, že se na statutu RUSADA nic nezměnilo. "Nebylo potřeba o tom hlasovat a nikdo to ani nenavrhl. Nic se tam nezměnilo," řekl novinářům Niggli.

RUSADA byla kvůli velkým prohřeškům proti regulím WADA suspendována v listopadu roku 2015. Jednou z hlavních podmínek pro obnovení činnosti agentury je uznání McLarenovy zprávy, jež upozornila na systematický dopingový systém v Rusku vedoucí k podvodům na zimních olympijských hrách v Soči 2014.

Problémem je také moskevská antidopingová laboratoř. "Máme do ní už delší dobu pouze omezený přístup," uvedl generální ředitel RUSADA Jurij Ganus. "Tím porušujeme pravidla WADA, protože má právo na provádění inspekcí," dodal.

Nefunkčnost RUSADA zároveň znamená pokračování suspendace Ruska z Mezinárodní atletické federace (IAAF) a Mezinárodního paralympijského výboru (IPC).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.