Rubriky:

Ostatní

Justify je stále neporažený a útočí na americkou Trojkorunu

20. května 2018 11:23 - Baltimore

Dva týdny po vítězství v Kentucky Derby potvrdil hřebec Justify roli favorita také v sobotním dostihu Preakness Stakes v Baltimoru a útočí na americkou Trojkorunu. Svěřenec trenéra Boba Bafferta se ji pokusí získat jako třináctý kůň v historii 9. června v New Yorku, kde se poběží Belmont Stakes.

 

Steve Helber, ČTK/AP

Justify s žokejem Mikem Smithem vyhrál i pátý dostih v kariéře. Po velkém boji v dešti a mlze na rozmáčené dráze porazil těsně Bravaza a vydělal svým majitelům 900.000 dolarů. Úspěch v Kentucky Derby jim předtím vynesl přes dva milióny dolarů.

Trenér Baffert oslavil už sedmé vítězství v Preakness Stakes, čímž vyrovnal rekord R. Wyndhama Waldena z 19. století. Také 14. triumf v dostihu americké Trojkoruny pro něj znamenal vyrovnané historické maximum.

Baffert připravoval i dosud posledního vítěze Trojkoruny, kterým byl v roce 2015 American Pharoah. Ten ji získal jako první kůň po 37 letech.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.