Ruský olympijský výbor povede bývalý šermířský šampion Pozdňakov

Moskva

Novým předsedou Ruského olympijského výboru byl dnes zvolen dosavadní první místopředseda a bývalý úspěšný šermíř Stanislav Pozdňakov. Čtyřnásobný olympijský vítěz a desetinásobný mistr světa porazil jasně jediného dalšího kandidáta Alexandra Popova. Nad někdejší plaveckou hvězdou zvítězil poměrem hlasů 214:56.

Novým předsedou Ruského olympijského výboru byl dnes zvolen dosavadní první místopředseda a bývalý úspěšný šermíř Stanislav Pozdňakov.

Čtyřiačtyřicetiletý Pozdňakov vystřídá v čele výboru Alexandra Žukova, který zastával funkci předsedy od roku 2010. Jednašedesátiletý člen dolní komory ruského parlamentu začátkem měsíce oznámil, že znovu kandidovat nebude a zaměří se pouze na politickou dráhu.

Během Žukovovy éry otřásl ruským sportem dopingový skandál, který vyústil až ve vyloučení Ruska z letošní olympiády v Pchjongčchangu. V Koreji mohli startovat jen pozvaní ruští závodníci jako neutrální sportovci. Výpravu na hrách vedl právě Žukovův nástupce Pozdňakov.