Rubriky:

Ostatní

ISU zredukuje počet rychlobruslařských šampionátů

8. června 2018 20:58 - Sevilla

Mezinárodní bruslařská federace (ISU) na kongresu v Sevilla schválila revoluční změnu pořádání světových šampionátů v rychlobruslení. Od sezóny 2020/21 už nebudou tři MS ročně - tedy šampionát ve víceboji, ve sprintu a na jednotlivých tratích - ale pouze jedno. Jak přesně bude nový kalendář vypadat, bude určeno později.

 

ČOV/Pavel Lebeda

Propagátorem změny byl staronový prezident ISU Jan Dijkema. "Rychlobruslení má jako jediný zimní olympijský sport tři šampionáty. Lidé, kteří se pohybují mimo náš sport, jsou z toho pak zmatení. Jedním šampionátem se také může tato disciplína lépe prezentovat," uvedl Dijkma. Jako jediný svaz se proti redukci MS postavili jeho krajané Nizozemci.

Třiasedmdesátiletý Dijkma byl na kongresu zvolen šéfem ISU na další čtyřleté období do roku 2022. Vzhledem k tomu, že neměl protikandidáta, byl potvrzen aklamací.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.