Rubriky:

Ostatní

Haka znovu duní městem. Ragbisté z Nového Zélandu se vrátili do Prahy

15. června 2018 15:39 - Praha

Velký zápas se blíží. Již v sobotu se počtvrté utkají čeští ragbisté s novozélandským výběrem Ambassador’s XV. Poslední vzájemný duel skončil výsledkem 0:38, ale český výběr nedal velvyslancově patnáctce nic zadarmo, a přestože padl, tak s hrdostí. Letošní očekávaná bitva na hřišti Tatry Smíchov se ponese ve znamení odvety. Zápas začne v 16:00.

 

Petr Skála

Letadlo s výběrem ragbistů Nového Zélandu působících v Evropě přistálo v Praze již minulou neděli, od té doby mají hráči nabitý program. Třeba při přijetí u primátorky Adriany Krnáčové předvedli na chodníku hned vedle orloje populární haku, svůj bojový tanec, takže na chvíli zastínili i defilé apoštolů...

K největším hvězdám Ambasadorů patří Jon Armstrong či Kieran Moffat. Sobotní utkání bylo na rozdíl od předchozích, exhibičních, oficiálně uznáno nejvyšší světovou radou ragby jako tzv. Test Match, tedy plné reprezentační mezinárodní utkání, a bude tak započítáno do statistik.

Nadšeně bojujícím Čechům fandilo minulý rok na 3000 diváků, kteří si podívanou na tribunách RC Tatra Smíchov nenechali ujít. Podobný zájem se očekává také o víkendu.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.