Rubriky:

Ostatní

Fleretista Choupenitch má z mistrovství Evropy bronz

16. června 2018 16:24 - Novi Sad
(Aktualizováno: 16. června 2018 19:29)

Fleretista Alexander Choupenitch vybojoval na mistrovství Evropy v šermu bronzovou medaili. Na šampionátu v Novém Sadu postoupil po devíti výhrách až do semifinále, kde jej porazil 15:11 úřadující olympijský vítěz a obhájce prvenství Daniele Garozzo z Itálie.

 

archiv

Čtyřiadvacetiletý Choupenitch se stal teprve druhým českým šermířem, který získal na ME medaili v individuální soutěži. Před 27 lety vybojoval kordista Jiří Douba ve Vídni rovněž bronz. Douba byl ve stejném roce i členem bronzového družstva, vloni se na týmový úspěch podařilo navázat kordistům v sestavě Jiří Beran, Richard Pokorný, Martin Rubeš a Pavel Pitra.

Choupenitch v Srbsku nejprve ovládl bez porážky šestičlennou kvalifikační skupinu. V eliminaci pak na jeho zbrani skončili postupně Belgičan Hans Joachim Lecocq (15:5) a bronzoví medailisté z minulých šampionátů André Sanita z Německa (15:11), Ukrajinec Andrij Pogrebnjak (15:12) a ve čtvrtfinále Jérémy Cadot z Francie (15:6).

Zastavil jej až pětadvacetiletý Garozzo, aktuálně pátý muž žebříčku FIE. Ve vyrovnaném duelu Choupenitche ani jednou nepustil do vedení, ale rozhodující šňůra se mu povedla až od stavu 12:11.

I tak si loňský mistr Evropy do 23 let Choupenitch vynahradil smůlu z loňského seniorského šampionátu v Tbilisi, kde ho od postupu do semifinále dělil jediný bod po porážce 14:15 s Rusem Timurem Safinem. O první seniorskou medaili z velké akce vylepšil svoji sbírku, v které jsou například zlato a dvě stříbra z juniorského ME a bronz a stříbro z juniorského MS.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.