Rubriky:

Tenis

Podávala jako zvíře! Chyběl jediný míček, Kristýna Plíšková sahala po životní výhře

13. března 2017 13:38 - Indian Wells

Světovou pětku už měla na lopatě, od životní výhry ji dělil jediný míček, nakonec ale Kristýna Plíšková slovenské bojovnici Dominice Cibulkové podlehla ve třetím kole turnaje v Indian Wells 6:2, 6:7(5), 6:7(4). „Už jsem úplně zapomněla, že jsem vlastně odvrátila mečbol,“ soukala ze sebe po vydřeném postupu šťastná vítězka.

Video již není dostupné

sntv

„Rozdíl byl v tom, že jsem bojovala, bojovala, bojovala, a to o každý míček. Proti Kristýně to nebylo dnes vůbec jednoduché. Hrála výborně, já jsem vůbec nemohla najít svůj rytmus," přiznala Cibulková.

Však také měně slavná z dvojčat Plíškových vedla už 6:2 a 5:3, ve třetí sadě měla dokonce mečbol, jenže druhé i třetí dějství nakonec prohrála v tie breacích. Nepomohl jí ani skvělý servis a 18 nasázených es.

Nabídnutou šanci využila

„Podávala jako zvíře. Až do stavu 6:2 a 5:3 servírovala opravdu výborně. Já jsem ale očekávala, že bude hrát dobře. Střílela ploché rány, chodila si pro údery. Byl to tvrdý boj. Výměny se dlouho nevyvíjely v můj prospěch. Za stavu 5:3 mi ale dala šanci, začalo se mi dařit a najednou jsem našla svoji strategii," popisovala průběh zápasu vítězka Turnaje mistryň.

Ta si nakonec po tříhodinové bitvě zajistila postup do osmifinále, v němž se utká s přemožitelkou Barbory Strýcové - Ruskou Anastasijí Pavljučenkovovou.

roj, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Wimbledon - muži
  • Wimbledon - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..