Rubriky:

Tenis

S kým o záchranu? Nasazení tenisté znají užší okruh soupeřů pro zítřejší los Davis Cupu

10. dubna 2017 15:04 - Londýn

Čeští tenisté jsou čtvrtými nasazenými pro úterní los baráže Světové skupiny Davisova poháru. Doma budou hrát v případě duelu s Indií a Kazachstánem, ale může je čekat i cesta do Brazílie, či Kolumbie.

 

© Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz), Facebook

Pokud los v londýnské centrále Mezinárodní tenisové federace (ITF) přiřkne tenistům Maďarsko, Nizozemsko, Portugalsko a Brazílii, budou svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila cestovat na půdu soupeře. V případě zápasů s Běloruskem a Kolumbií rozhodne o výhodě domácího prostředí dodatečný los.

Čeští šampioni z let 1980, 2012 a 2013 prohráli v letošním ročníku soutěže v prvním kole bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka v Austrálii.

Baráž tenisté naposledy zvládli předloni v Indii. Ze Světové skupiny sestoupili jen jednou po prohře v baráži s Německem v roce 2005, ale hned další rok vybojovali postup zpět mezi elitu.

Nejvýše nasazeným týmem před losem baráže jsou loňští vítězové Argentinci a dvojku mají finalisté Chorvati. Dále jsou mezi nasazenými Švýcaři, Němci, Japonci, Rusové a Kanaďani. Baráž se uskuteční 15. až 17. září.

Nasazení pro los baráže Davisova poháru:
1. Argentina
2. Chorvatsko
3. Švýcarsko
4. ČR
5. Německo
6. Japonsko
7. Rusko
8. Kanada
Nenasazené týmy:
Bělorusko
Brazílie
Kolumbie
Maďarsko
Indie
Kazachstán
Nizozemsko
Portugalsko
ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Wimbledon - muži
  • Wimbledon - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..