Rubriky:

Tenis

Češky začnou v novém ročníku Fed Cupu doma. Přijede Hingisová? A co tenisté?

20. září 2017 16:22 - Londýn
(Aktualizováno: 20. září 2017 16:43)

České tenistky se v prvním kole příštího ročníku Fed Cupu utkají se Švýcarskem. Hrát se bude 10. a 11. února a výběr kapitána Petra Pály bude mít výhodu domácího prostředí. Tenisté se ve druhém kole Evropsko-africké zóny I Davisova poháru utkají buď s Jihoafrickou republikou, Rumunskem, nebo Izraelem. Boj o návrat mezi elitu zahájí 6. až 8. dubna. Rozhodl o tom dnešní los.

 

Shizuo Kambayashi, ČTK/AP

Se Švýcarskem se tenistky utkaly naposledy předloni a v Lucernu rozhodly o postupu do finále až v závěrečné čtyřhře. Celkově vedou vzájemnou bilanci 6:1.

Češky jsou desetinásobnými šampionkami. Stříbrnou mísu zvedly v letech 1975, 1983, 1984, 1985 a 1988 a soutěži kralovaly v poslední době - díky Petře Kvitové či Karolíně Plíškové zvítězily v letech 2011, 2012, 2014 2015 a loni.

Švýcarskou jedničkou je Timea Bacsinszká, nyní 34. hráčka světa. Dvojkou je až 110. tenistka žebříčku WTA Viktorija Golubicová a v pozici trojky by mohla přijet Patty Schnyderová, bývalá světová sedmička a dnes 164. hráčka pořadí.

Češky budou proti Švýcarkám, i v případě startu Martiny Hingisové ve čtyřhře, favoritkami. V semifinále by narazily na Německo, nebo Bělorusko.

"Jsem rád, že hrajeme doma a předvedeme se před skvělým domácím publikem. Je to atraktivní a těžký soupeř. Je tam Baczinská a Golubicová, která nás nemile překvapila ve Švýcarsku, a Martina Hingisová hraje výborně," řekl Pála.

Manažerská společnost Česká sportovní plánuje vybrat co největší halu, hrát by se tak mohlo tradičně v Ostravě nebo v Praze. "To je vynikající zpráva. Čím víc lidí přijde, tím budu radši. A holky určitě taky," řekl Pála. Věří, že bude mít k dispozici všechny nejlepší hráčky. "Věřím tomu a hlavně, ať to holky baví," řekl.

Tenisté neznají přesně jméno soupeře, jelikož mají z pozice nejvýše nasazeného týmu v 1. kole volný los. Jihoafričané, za které by mohl hrát nedávný finalista US Open Kevin Anderson, mají jistou účast v 1. kole (2. až 4. února). Jejich soupeř vzejde až z odloženého utkání Izrael - Rumunsko, které je v plánu 20. až 22. října.

"Podle losu je to velice nečitelné. V mém případě určitě budeme fandit Rumunsku. Ti by byli nejpřijatelnějším soupeřem," konstatoval Navrátil. "JAR je kvalitní, protože mají Andersona, Izraelci zase Selu a výborného debla. Rumuni momentálně procházejí trošku krizí, mají Copila a debla, ale druhého hráče do singlu nemají."

V případě Rumunska a Izraele by tenisty čekal zápas s výhodou domácího prostředí. Pokud budou hrát s Jihoafričany, pojedou na půdu soupeře. K návratu do Světové skupiny musí vyhrát a poté zvládnout zářijovou baráž.

Výběr kapitána Jaroslava Navrátila podruhé v historii opustil Světovou skupinu po víkendové prohře v baráži v Nizozemsku, i když už vedl 2:0 na zápasy.

Los Davisova poháru 2018:
Světová skupina:
1. kolo (2. - 4. února):
Francie - Nizozemsko
Japonsko - Itálie
Španělsko - Velká Británie
Austrálie - Německo
Kazachstán - Švýcarsko
Chorvatsko - Kanada
Srbsko - USA
Maďarsko - Belgie
Další termíny:
Čtvrtfinále: 6. - 8. dubna
semifinále: 14. - 16. září
finále: 23. - 25. listopadu
Euro-africká zóna I:
1. kolo (2. - 4. února):
ČR - volný los
JAR - Izrael/Rumunsko
Portugalsko - volný los
Ukrajina - Švédsko
Bosna a Hercegovina - volný los
SR - volný los
Rakousko - Bělorusko
Rusko - volný los
2. kolo (6. - 8. dubna):
ČR - JAR/Izrael/Rumunsko
Portugalsko - Ukrajina/Švédsko
Bosna a Hercegovina - SR
Rusko - Rakousko/Bělorusko.
Los Fed Cupu 2018:
Světová skupina I:
1. kolo (10. a 11. února):
ČR - Švýcarsko
Bělorusko - Německo
Francie - Belgie
Nizozemsko - USA
Další termíny:
Semifinále: 21. a 22. dubna
finále: 10. a 11. listopadu
Světová skupina II:
Slovensko - Rusko
Austrálie - Ukrajina
Rumunsko - Kanada
Itálie - Španělsko
ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..