Rubriky:

Tenis

Skvělé gesto! Tenisová kráska přispěje soupeřce na obnovu zpustošeného ostrova

4. října 2017 16:29 - Praha

Pro dobrou věc se rozhodla Maria Šarapovová. Pětinásobná grandslamová vítězka totiž slíbila pomoc Monice Puigové, portorické tenistce. Olympijská vítězka z Ria založila sbírku pro svou rodnou zemi, kterou před dvěma týdny zpustošil hurikán Maria. „Sledovala jsem, jak se Monica snaží pomáhat, a tak jsem se rozhodla také přispět svým dílem,“ uvedla Šarapovová.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hurikán Maria se před dvěma týdny přehnal mimo jiné i přes Portoriko. Karibský ostrov hodně zpustošil, a tak se jeho slavná rodačka, tenistka Monica Puigová rozhodla založit sbírku na pomoc obětem. Chtěla vybrat alespoň pětadvacet tisíc dolarů. Olympijské vítězce z roku 2016 se však za necelé dva týdny povedlo sehnat přes sto tisíc dolarů.

„Moc bych si přála, aby se Portoriko z hurikánu dokázalo vzpamatovat. Je pro mě hodně emotivní, když vidím, kolik lidí se nám snaží pomoci,“ uvedla na webu WTA Puigová. Nyní má další důvod k radosti. K tisícům dárcům se totiž připojila i tenisová hvězda, Maria Šarapovová.

Pětinásobná grandslamová vítězka se rozhodla, že veškeré zisky, od začátku října do konce roku, z prodeje bonbónů její značky Sugarpova věnuje na tuto sbírku. „Před necelým rokem jsem krásný ostrov Portoriko navštívila při exhibičním utkání s Monicou,“ napsala na sociální sítě Šarapovová.

„Zamilovala jsem se nejen do ostrova, ale i lidí a kultury. Je zničující vidět, jak ostrov a lidé nyní trpí. Sledovala jsem, jak se Monica snaží pomáhat, a tak jsem se rozhodla také přispět svým dílem,“ vysvětlovala dál. „Co Monica pro svou zemi dělá, je neuvěřitelné. Chci ji v jejím úsilí podporovat. Všechny příjmy ze Sugarpova nyní půjdou do jejího fondu,“ uzavřela třicetiletá Maria Šarapovová.

Zapojil se i Kyrgios

Také Australan Nick Kyrgios se zapojil do iniciativy kolegyně a za každé eso, které do konce sezony zahraje, přispěje do fondu na obnovu Portorika. Na turnaji v Pekingu se navíc rozhodl slíbenou částku zvýšit z původních deseti na 50 dolarů za jedno nechytatelné podání.

Devatenáctý hráč světového žebříčku oznámil znásobení svých příspěvků po dnešním vítězství 3:6, 6:2, 6:2 nad Mischou Zverevem. V duelu nastřílel německému soupeři jedenáct es a postoupil do čtvrtfinále.

vk, ČTK, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..