Sock - Krajinovič 5:7, 6:4, 6:1Sock si titulem v Paříži vybojoval Turnaj mistrů

Paříž

Americký tenista Jack Sock vyhrál Masters v Paříži a vybojoval si už zdánlivě ztracenou účast na Turnaji mistrů. Byť byl na začátku týdne až 24. hráčem v pořadí sezony, dokázal se prodrat mezi postupující osmičku a připravil o cestu do Londýna Španěla Pabla Carreňa. Ve finále v hale Bercy mezi dvěma nečekanými aktéry porazil srbského kvalifikanta Filipa Krajinoviče 5:7, 6:4 a 6:1.

Pětadvacetiletý Sock získal v Paříži třetí letošní trofej a právě to potřeboval, aby se vklínil mezi účastníky londýnského Masters. Krajinovič o tento sen během uplynulých dnů připravil už jiné Američany Sama Querreyho a Johna Isnera, jenže Socka nezastavil.

"Abych byl upřímný, neměl jsem tušení, že bych mohl ještě uhrát Londýn, i kdybych měl tento turnaj vyhrát. Fakt jsem nevěděl, že jsem tak blízko," přiznal rodák z Lincolnu ještě před finále. To nezačal nejlépe a prohrál s Krajinovičem první set, ale druhý po dvou brejcích získal pro sebe a rozhodující sadu od stavu 0:1 ovládl už bez ztráty gamu.

Po zisku čtvrtého a nejcennějšího titulu v kariéře se Sock posune ve světovém žebříčku do elitní desítky a zakončí ho jako nejlepší tenista z USA. Na Turnaji mistrů se od 12. listopadu představí poprvé.

Turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 4,507.375 eur)
Dvouhra - finále
Sock (16-USA) - Krajinovič (Srb.) 5:7, 6:4, 6:1.
Čtyřhra - finále
Kubot, Melo (2-Pol./Braz.) - Dodig, Granollers (7-Chorv./Šp.) 7:6 (7:3), 3:6, 10:6.