Rubriky:

Tenis

Federer znovu sbíral ceny na galavečeru ATP

10. listopadu 2017 14:00 - Londýn

Šestatřicetiletý tenista Roger Federer byl znovu hlavní postavou při udílení cen ATP. Na galavečeru v Londýně před nedělním začátkem Turnaje mistrů získal tři: už patnáctým rokem v řadě vyhrál hlasování fanoušků o nejoblíbenějšího hráče, potřinácté získal Cenu Stefana Edberga za sportovní chování a také byl oceněn za návrat roku.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Vítěz 19 grandslamových turnajů se stále těší ohromné popularitě nejen u fanoušků, ale i u tenistů. Ti totiž rozhodují o majiteli Edbergovy ceny a rodák z Basileje ji má už posedmé v řadě.

Hlasování fanoušků kraluje nepřetržitě od roku 2003, jako poslední před ním ji před 15 lety převzal Marat Safin. Stejnou popularitu jako Federer si užívají v kategorii deblových dvojic bratři Bob a Mike Bryanovi z USA.

Poprvé byl Federer vyhlášen za návrat roku, protože poté, co loni vynechal druhou polovinu sezóny po operaci kolena, letos na kurtech znovu předváděl své umění. Vyhrál grandslamy Australian Open i Wimbledon a pět dalších turnajů včetně tří Masters. Od roku 2003 už Federer posbíral celkem 36 ocenění ATP.

Cenu pro hráče roku převezme Španěl Rafael Nadal, který zakončí rok jako světová jednička, což už má jisté před Turnajem mistrů. Federer sezónu uzavře na druhém místě.

Hráčem s největším zlepšením i Hvězdou zítřka byl ve čtvrtek večer vyhlášen Denis Shapovalov z Kanady. Cenu pro trenéra roku má Neville Godwin, kouč Jihoafričana Kevina Andersona.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..