Rubriky:

Tenis

Další ocenění pro fenomenálního tenistu. Na kurtech bude hrát doktor Federer

29. listopadu 2017 14:30 - Basilej/Praha

Na tenisových turnajích bude od příští sezóny o jednoho doktora více. Devatenáctinásobnému grandslamovému vítězi, Rogeru Federerovi, byl totiž před pár dny udělen čestný doktorát lékařské fakulty Univerzity v Basileji. Šestatřicetiletý Švýcar z něj měl radost, jako kdyby vyhrál další grandslam.

 

Tony O'brien, Reuters

Poté, co loni kvůli poraněnému kolenu předčasně ukončil sezónu, hodně lidí už s jeho návratem mezi absolutní špičku nepočítalo. Roger Federer se však po půlroční pauze vrátil ve famózní formě a jak několikrát přiznal, překvapil svými výkony i sám sebe. V lednu vyhrál Australian Open, v březnu pak turnaje v Indian Wells a Miami.

Poté vynechal antukovou sezónu, aby se co nejlépe připravil na travnatou část roku, kde opět čaroval. Ovládl turnaj v Halle a na slavném Wimbledonu se radoval ze svého devatenáctého grandslamového titulu. V říjnu pak do své bohaté sbírky přidal další trofeje z Šanghaje a Basileje a doma jich už má z turnajů na okruhu ATP pětadevadesát. Jeho skvělou sezónu ocenila veřejnost i odborníci. Na udílení cen ATP vyhrál anketu Návrat roku, převzal Cenu Stefana Edberga za sportovní chování a kraloval u fanoušků, když ho zvolili nejoblíbenějším hráčem.

Před pár dny pak tenisová legenda získala další titul. Tentokrát z univerzity. Lékařská fakulta Univerzity v Basileji totiž udělila šestatřicetiletému Federerovi čestný doktorát. „Je vzorem ukázkového a férového sportovce. Inspiruje lidi na celém světě k pohybu a tím přispívá k zdravějšímu životnímu stylu,“ píše se v oficiálním prohlášení univerzity.

Legendární tenista je oceněn i za svou angažovanost v charitě. Jeho nadace podporuje děti v Jihoafrické republice. Světová dvojka se slavnostního aktu osobně nezúčastnila, a tak alespoň poděkovala prostřednictvím videonahrávky. „Mnohokrát děkuji za toto ocenění. Jsem šťastný jako kdybych vyhrál grandslam,“ prohlásil Roger Federer, Dr. h. c.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..