Rubriky:

Tenis

ČR - Izrael 2:0

Skvělý vstup! Češi vyhráli obě dvouhry

6. dubna 2018 14:46 - Ostrava
(Aktualizováno: 6. dubna 2018 18:33)

Zvládli to. Oba dva čeští tenisté své úvodní duely druhé divize Davisova poháru proti Izraeli vyhráli. Jiří Veselý smetl Edana Lešema 6:0, 6:1, Adam Pavlásek udolal Dudiho Selu 3:6, 6:3 a 6:1. Svěřenci Jaroslava Navrátila tak vedou po prvním dnu 2:0. Sobotní program začne ve 12 hodin čtyřhrou.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Veselý (65. v pořadí ATP) se opíral o více než dvousetkilometrovou rychlost servisu a soupeře z třetí stovky žebříčku úderově převyšoval. "Kanára" Lešemovi nadělil za 27 minut. Ve druhém setu se sice víc hrálo, ale Veselý nadále využíval slabého soupeřova bekhendu. Mohl znovu vyhrát s nulou, ale první mečbol nevyužil.

Za stavu 6:0 a 5:0 si tak Lešem udržel servis. Levou rukou hrající Veselý vzápětí zápas po 57 minutách ukončil. "Ale utkání nebylo tak jednoznačné, jak se zdá. Na začátku nervíky určitě byly, ale hnedka jsem získal brejk, dostal jsem ho pod tlak a zůstal jsem celou dobu pečlivý, což byl klíč," řekl Veselý.

Po něm šel na kurt Pavlásek, proti kterému nastoupil Sela. Na třiadvacetiletém českém reprezentantovi byla zprvu znát nervozita. Nedařil se mu první servis, hodně chyboval a rychle prohrával 1:4. Zkušený Izraelec výhodu brejku využil k zisku prvního setu.

https://www.facebook.com/czechdaviscupteam/posts/10160325973745523

Poté ale česká dvojka dokázala kočírovat emoce, zpřesnila hru, a hlavně se zlepšila na servisu. Vyrovnaný průběh rozhodla osmá hra, ve které Pavlásek sebral soupeři servis a poté využil hned první setbol.

Ve třetí sadě došly Selovy síly. 98. hráč žebříčku ATP si nechal ošetřovat pravé zápěstí a viditelně indisponován menším zraněním zcela odpadl. Ani jednou nedokázal udržet podání a Pavlásek vyhrál 6:1 a při své singlové premiéře zajistil českému týmu druhý bod.

V sobotu začne ve 12:00 čtyřhra, do které kapitán Jaroslav Navrátil nahlásil Lukáše Rosola a Romana Jebavého. Proti nim by měli hrát Jišaj Oliel a Jonathan Erlich. Následovat budou zbylé dvě dvouhry.

Zápasy nižší evropsko-africké zóny, do které Češi loni sestoupili ze Světové skupiny, se hrají dva dny a každé utkání jen na dva vítězné sety.

2. kolo evropsko-africké zóny tenisového Davisova poháru:
Česko - Izrael 2:0 po prvním dnu
Veselý - Lešem 6:0, 6:1
Pavlásek - Sela 3:6, 6:3, 6:1
vap, vat, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..