Rubriky:

Tenis

Kvitová kosí Češky dál. V Praze je ve svém živlu

3. května 2018 16:48 - Praha

Už jen dva kroky scházejí Petře Kvitové k titulu na antukovém turnaji J&T Banka Prague Open. Český souboj s Kateřinou Siniakovou vynesl desátou tenistku světa do pátečního semifinále proti Číňance Čang Šuaj.

 

Vít Šimánek, ČTK

Zatím bez potíží proplouvá Kvitová turnajem, jehož je po odhlášení Karolíny Plíškové největší hvězdou. Tentokrát se ale na centrkurtu v pražské Stromovce zdržela o něco déle než v předchozích zápasech.

„Protože Káťa mě tam na konci brejkla. Vytáhla výborné údery, neměla co ztratit, byla uvolněnější a začala do toho víc chodit," hodnotila Kvitová výhru dvakrát 6:3. Proti Češkám se jí zpravidla daří, nedávno sice podlehla v Charlestonu Kristýně Plíškové, ale jinak domácí konkurenci spolehlivě kosí.

Kvitová vs Češky z top 100  
Karolína Plíšková 2:0
Barbora Strýcová 8:1
Kateřina Siniaková 1:0
Lucie Šafářová 10:0
Kristýna Plíšková 1:1
Pozn. Proti Markétě Vondroušové ještě nehrála.  

V Praze je navíc Kvitová ve svém živlu. Rozdává úsměvy na všechny strany, mává fanouškům, kteří jí nadšeně povzbuzují, vtipkuje s novináři. „Tiskovky jsou pro mě jiné, když mluvím jenom v češtině. Je to jiné. A diváci jsou super. Zase byla plná tribuna."

Ke spokojenosti Kvitové přispívá i domácí pohoda. „Ke snídani si dávám půlku bagety se šunkou a sýrem a půlku s marmeládou. A kávičku," culila se osmadvacetiletá tenistka, která by mohla rozšířit galerii českých vítězek turnaje: před třemi lety tu vyhrála Karolína Plíšková, o rok později Lucie Šafářová. „Nebylo by to špatné, ale zatím jsem na to nemyslela, vždyť jsem teprve v semifinále."

Proti Číňance to však nebude procházka. S Čang Šuaj má Kvitová bilanci 2:2, naposledy proti ní v New Havenu uhrála jen tři gamy. „Snad jí to vrátím, ale je šikovná, dobře servíruje a hraje rychlé údery z obou stran. Jinak je to ale super holka, která je moc příjemná," popisuje Kvitová. V pátek na to ale nehodlá brát ohledy.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..