Hlavní obsah

ANTOŠOVA BŘITVA: Mám obavy o ženský hokej. Snad nedopadne tak, jak ho bohužel začínám vnímat

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Velké překvapení přišlo ze ženského turnaje Euro Hockey Tour ve Švédsku, kde české hokejistky podlehly domácímu výběru 1:4, který přitom v osmi z posledních devíti vzájemných zápasů porazily.

Foto: Vlastimil Vacek, Sport.cz

České hokejové reprezentantky na archivním snímku

Článek

Všichni fanoušci u nás holkám fandí, což se ukázalo na dubnovém domácím mistrovství světa v Českých Budějovicích. Jenže teď si moc přeju, aby náš ženský hokej nedopadl tak, jak to bohužel začínám vnímat já. A to tak, že se daleko více věnuje svému mediálnímu obrazu než tréninku. Fakt mám obavy. Potkávám holky hokejistky v posilovně; je jich sice málo; ale některé se opravdu snaží zlepšovat i mimo led.

Do olympiády sice ještě zbývá relativně hodně času, ale holky musí začít pracovat především na tom, aby byly opravdu skvělým týmem. Aby měly šanci na turnaji v Miláně prorazit a vracet se s medailí, což by bylo skvělé. Všichni jim to moc přejeme.

Sestřih Česko - ŠvédskoVideo: Česká televize

Dalším tématem, u kterého bych se chtěl zastavit, je osoba krizového manažera. Musím říct, že mě hodně potěšilo, že se na extraligovou scénu vrací Miloslav Hořava. Z Mladé Boleslavi znovu zkusí udělat mužstvo, které pro mě v posledních letech bylo černým koněm extraligy.

Foto: Jan Pavlíček/BK Mladá Boleslav

Kouč Miloslav Hořava na tréninku hokejistů Mladé Boleslavi

Bruslařský klub hrál v uplynulých sezonách velmi rychlý hokej, na který se hezky dívalo. Hořava po svém příchodu řekl krásné dvě věty, které se mi moc líbily: „Stále mě baví pracovat s hráči a zkusit je zlepšovat. Když vidím progres a cítí ho i sami hráči, to mě naplňuje.“ Myslím, že Hořák by to mohl dokázat a přeju mu do toho angažmá hodně štěstí, protože úplně jednoduché to asi mít nebude.

Další gratulace směřuje k Romanu Červenkovi. Podepsat skoro ve 40 letech nový kontrakt na dva roky je neuvěřitelný úspěch. Na základě svých výkonů v Pardubicích si ho zaslouží. Teď už si asi všichni uvědomují, jak důležitý Červenkův přestup pro Dynamo byl.

Peníze na něj vynaložené se Pardubicím dávno vrátily, s Lukášem Sedlákem jasně posouvají klub tam, kde by dlouhodobě chtěl být. Roman Červenka k tomu přispívá nejen body, ale i svým klidem a rozhledem.

Vítěz týdne

Roman Červenka. Za poslední výkony v dresu Dynama a podpis nové smlouvy.

Poražený týdne

Ženský hokejový nároďák. Nejen výsledek, ale i výkon proti Švédkám totiž opravdu nebyl povedený.

Milan Antoš

Milan Antoš je bývalý hokejový útočník, dnes spolukomentátor ČT. Dvanáct sezon hrál českou extraligu, nastupoval za Slavii, Plzeň, Jihlavu a za Ústí nad Labem. S Pražany získal v roce 2003 titul a o rok později stříbro, se Západočechy vybojoval v roce 2000 bronz.