Rubriky:

Tenis

Šafářová se na turnaje vrátí ve Štrasburku

18. května 2018 12:20 - Štrasburk

Tenistka Lucie Šafářová se po zdravotních problémech vrátí na turnaje ve Štrasburku. Třiapadesátá hráčka světového žebříčku dostala do generálky na grandslamové French Open divokou kartu. Organizátoři turnaje ve Štrasburku oznámili udělení karet na sociálních sítích.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Už se těším, až si po dlouhé době zase zahraju soutěžní utkání. Tělo už mě netrápí, cítím se dobře," vzkázala Šafářová ČTK ze Štrasburku.

Jednatřicetiletá tenistka letos odehrála jen šest zápasů. Naposledy se na kurtu objevila v únoru v Dubaji. Od té doby řešila různé zdravotní problémy. Nejdříve měla virózu, pak bakteriální infekci a k tomu se přidaly bolesti kloubů.

Minulý týden už ale dokončila tréninkový cyklus. "A cítila jsem, že už bych zvládla zápasy. Proto jsem požádala o divokou kartu," řekla Šafářová. Pořadatelé jí vyhověli ve čtvrtek večer. "Bylo to pro mě překvapení, už jsem tomu nevěřila."

Finalistka dvouhry na Roland Garros z roku 2015 Šafářová počítá, že se objeví i v Paříži. Mimo jiné tak může obnovit spolupráci s americkou deblovou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, s kterou loni čtyřhru na French Open vyhrály.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..