Deblkanoe Minařík, Zalubil má zlato na kilometru z juniorského ME

Auronzo

Tři medaile vybojovali čeští rychlostní kanoisté na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v italském Auronzu. Zlato na kilometru získali mezi juniory deblkanoisté Jiří Minařík a Jiří Zalubil, stříbrné medaile vybojovaly kajakářka Sofie Kinclová a deblkajak Vilém Kukačka a Jan Vorel.

Kajakář Josef Dostál - ilustrační foto.

Juniorská mistryně světa na kilometru Kinclová na šampionátu obhájila evropské stříbro z loňského roku. Kukačka a Vorel prohráli souboj o zlato až v samém závěru o 33 tisícin sekundy. Minařík se Zalubilem, které ještě čeká nedělní finále na čtyřkanoi na 500 metrů, triumfovali s náskokem necelé sekundy.

V kategorii do 23 let byl ve finále kajakářů na kilometru sedmý Tomáš Veselý. Deblkajak Vojtěch Procházka, Jakub Stejskal dojel na šestém místě.

V neděli jsou v Auronzu na programu finálové závody na tratích 500 a 200 metrů.