Plavkyně Van Rouwendaalová zabloudila a čtvrté zlato nezískala

12. srpna 2018 16:02 - Glasgow
(Aktualizováno: 12. srpna 2018 17:50)

Dálkové plavkyni Sharon van Rouwendaalové ve čtvrtém startu na mistrovství Evropy v Glasgow těsně uniklo čtvrté zlato. Čtyřiadvacetiletá Nizozemka se sice dokázala v závodě na 25 km vrátit do boje o medaile poté, co špatně odbočila a musela se vracet, ve finiši však prohrála o jedinou desetinu sekundy s Italkou Ariannou Bridiovou.

 

Russell Cheyne, Reuters

Van Rouwendaalová v minulých dnech na ME na největším skotském jezeře Loch Lomond vyhrála závody na 5 a 10 km a štafetu. Velkou favoritkou byla i v dnešním maratonu, ale po velké chybě se zdálo, že skončí bez cenného kovu.

Zhruba pět kilometrů před cílem totiž vedoucí Van Rouwendaalová špatně zatočila a po upozornění se musela zhruba 200 metrů vracet a obeplavat bójku správným směrem. Podobná minela se olympijské vítězce stala na ME na desítce před dvěma lety, kdy ji špatné odbočení krátce před cílem stálo medaili.

Tentokrát však měla dost času se do čela pole závodnic vrátit, ale možná kvůli chybějícím silám v závěru těsně prohrála s o dva roky mladší Italkou Bridiovou. Po více než pěti a čtvrt hodinách závodu tak obě nejrychlejší plavkyně dělila jediná desetina sekundy.

Mužský závod vyhrál Maďar Kristóf Rasovszky, jenž přidal zlato z maratonu k středečnímu triumfu v nejkratším dálkovém závodě na 5 km. Český reprezentant Matěj Kozubek byl třináctý. "Jsem docela spokojený už kvůli tomu, že je to první závod, kdy jsem neměl ztrátu deset minut, ale jen nějakých necelých šest. Na nejdrsnější závod jsme měli nejdrsnější podmínky," uvedl Kozubek v tiskové zprávě.

Lenka Štěrbová doplavala mezi ženami v silném dešti čtrnáctá. "Byl to pro mě strašně těžký závod. Nejsem zvyklá plavat v neoprenu a dnes to ve spojení s poměrně velkými vlnami bylo pro mě extrémně náročné. Jsem ráda, že jsem závod vůbec dokončila," řekla vyčerpaná Štěrbová.

Mistrovství Evropy v plaveckých sportech v Glasgow:
Dálkové plavání - 25 km:
Muži:
1. Rasovszky (Maď.) 4:57:53,5
2. Běljajev (Rus.) -1,0
3. Furlan (It.) -2,2
...
13. Kozubek (ČR) -5:40,9
Ženy:
1. Bridiová (It.) 5:19:34,6
2. Van Rouwendaalová (Niz.) -0,1
3. Grangeonová (Fr.) -8,2
...
14. Štěrbová (ČR) -14:39,5
Skoky do vody:
Muži:
10 m věž:
1. Bondar 542,05
2. Šlejcher (oba Rus.) 481,15
3. Auffret (Fr.) 480,60
Ženy:
3 m prkno synchro:
1. Bertocchiová, Pellacaniová (It.) 289,26
2. Hentschelová, Punzelová (Něm.) 286,80
3. Bažinová, Ilinychová (Rus.) 282,90
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: