Rubriky:

Vodní sporty

Další trable. Šestinásobný olympijský vítěz přiznal závislost na alkoholu a začal se léčit

8. října 2018 13:48 - New York/Praha

Měl být novým Michaelem Phelpsem. Talentu má na to dost. Avšak poslední dobou o šestinásobném olympijském vítězi a mnohonásobném mistru světa v plavání, Ryanu Lochtem, slyšíme pouze v souvislosti s nějakým skandálem. Po jarním průšvihu s infuzí, za který si nyní odpykává trest, přišel další. Tentokrát s alkoholem.

 

Profimedia.cz

Patřil k nejtalentovanějším plavcům světa, v bazénu předváděl fantastické výkony a hovořilo se o něm jen v superlativech. Není divu. Ryan Lochte zatím během své kariéry získal dvanáct olympijských medailí. Ze světových šampionátů v krátkém i dlouhém bazénu si odvezl dohromady pětašedesát medailí.

Do své bohaté sbírky by chtěl čtyřiatřicetiletý Američan na olympijských hrách v Tokiu přidat další cenné kovy. Avšak jde z trestu do trestu. Deset měsíců nesměl závodit za skandál na olympiádě v Riu. Tam si totiž vymyslel historku o přepadení. Spolu s několika kolegy se tím snažil zakrýt incident, při kterém v opilosti poničili čerpací stanici a dostali se do konfliktu s ochrankou.

Po vypršení trestu se loni v létě vrátil do bazénu, dlouho si ale na závodech nezaplaval. Letos přišla totiž další stopka, a to na čtrnáct měsíců. Lochte na jaře na sociálních sítích zveřejnil snímek, jak si doma s manželkou vykapává infuzi s vitamíny. Před pár dny přišel průšvih další.

Držitel několika světových rekordů nejdříve v opilosti rozkopal na hotelovém pokoji dveře a o den později způsobil dopravní nehodu, která se naštěstí obešla bez zranění. Podle slov jeho právníka se už začal léčit. „Ryan bojuje se závislostí na alkoholu již několik let, bohužel se pro něj stala destruktivní. Nyní si uvědomil, že potřebuje odbornou pomoc a rozhodl se ji vyhledat,“ potvrdil Jeff Ostrow na webu usatoday.com s tím, že Lochte má touhu se polepšit, být dobrým manželem a otcem a pokusit se kvalifikovat na své páté olympijské hry.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.