Živě

Svoboda: V Austrálii můžu být ještě lepší

13. prosince 2006 11:05

V pohodě je znovu znojemský plavec Květoslav Svoboda. Jak přiznává v rozhovoru pro deník Právo, po dlouhé době je se svým umístěním spokojený.

Na mistrovství Evropy v helsinském pětadvacetimetrovém bazénu vám medaile unikly, štve vás to?

Naopak. Po dlouhé době jsem spokojený se čtvrtým a pátým místem. Na kraulařské čtyřstovce to byl devadesátiprocentní výkon. U poloviční trati mě ale pořád trochu mrzí, že jsem ji nerozjel rychleji.

Čtyři roky jste výkonnostně stagnoval, cítil jste už před šampionátem, že se vrátíte na dobyté pozice?

Jasně, příprava byla dobrá. Neviděl jsem důvod, proč by to nedopadlo dobře. Jsem zase zpátky mezi pěti nejlepšími Evropany.

Osobní rekordy už ale máte letité, není čas je překonat?

Sezóna začala v září a když všechno dobře půjde, tak by neměl být problém v tréninku naplavat tři tisíce kilometrů, což je porce, kterou světová špička běžně zvládne. To by pro mě mohl být další posun. No a v březnu máme světový šampionát v Melbourne, tam by se zlepšení zase mělo projevit.

Austrálie je plaveckou Mekkou. Jaký to bude pro vás návrat po šesti letech od olympiády v Sydney?

Jedeme tam raději tři týdny předem na soustředění, mohlo by se to vyplatit. Doufám.

Přes Vánoce se také nevyhnete tréninku?

Volno mám jen na Štědrý den a Boží hod. Jinak to bude trénink proložený domácí pohodou u televize. Snad taky budou vysílat pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci, ta je moje nejoblíbenější.

Zajdete taky ve Znojmě ještě někdy na hokej?

Teď má extraliga pauzu, ale chci se vypravit 20. ledna na zápas do Vsetína. Pořád Orlům fandím.

To vás musela dost překvapit informace, že se jejich kapitán Peter Pucher stěhuje do Pardubic?

Přistáli jsme v pondělí večer a mně pípla na mobilu tahle zpráva. Petera znám, je to strašně příjemný člověk, ve Znojmě už zapustil kořeny. Asi to nějakou dobu nepřekousne, jenže tohle je hokejový život. Hlavně ať je zdravý, pak může ještě něco dokázat.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.