Živě

Nová liga pro elitní plavce začne v říjnu v Indianapolis

22. května 2019 09:53 - Praha

Nová profesionální liga pro elitní světové plavce začne 4. října v Indianapolis. Seriál International Swimming League (ISL), který měl mít premiéru už loni, ale po sporech s mezinárodní federací FINA byl plánovaný mítink v Turíně zrušen, zavítá do sedmi měst v USA a Evropě. Finále bude těsně před Vánoci v luxusním resortu Mandalay Bay v Las Vegas.

 

ČSPS/Martin Sidorják

Organizátoři ISL zveřejnili kalendář v úterý, v Severní Americe budou plavci závodit čtyřikrát, v Evropě třikrát: v Neapoli, Budapešti a na konci listopadu v Londýně. Finále v Las Vegas se uskuteční 20. a 21. prosince.

Nová týmová soutěž má plavání oživit a nalákat atraktivním formátem i obsazením. FINA však původně chtěla plavce za účast v komerčním projektu trestat.

Po žalobě některých z nich, například maďarské hvězdy Katinky Hosszúové, od toho ustoupila. Časy i případné rekordy z nové ligy nicméně nebude světová federace považovat za oficiální.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.