Živě

Bývalý plavecký šampion Australan Magnussen ukončil kariéru

5. června 2019 08:20 - Sydney

Trojnásobný mistr světa v plavání Australan James Magnussen ukončil v 28 letech kariéru, kterou v posledních letech poznamenaly problémy s ramenem. Po operaci v roce 2015 vybojoval už jen dvě medaile se štafetou - bronz na olympijských hrách v Riu de Janeiro a zlato na loňských Hrách Commonwealthu.

 

Daniel Ochoa de Olza, ČTK/AP

Mistrem světa se stal poprvé v roce 2011 v Šanghaji, kde vyhrál závod na 100 metrů volný způsob. Navíc přidal zlato s kraulařskou štafetou. O dva roky později v Barceloně individuální titul obhájil. Ve své oblíbené disciplíně vybojoval rovněž stříbro na olympijských hrách v Londýně.

"Mohl bych jet ještě na další olympiádu, ale vzhledem k tomu, že jsem na sebe měl všechny ty roky hodně vysoké nároky, mám za to, že teď je ten správný čas skončit," uvedl Magnussen.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.