Živě

Obě české lodě na SP veslařů v Poznani čeká finále C

21. června 2019 12:51 - Poznaň
(Aktualizováno: 21. června 2019 18:49)

Ani jedna ze dvou českých posádek na Světovém poháru ve veslování v Poznani nepostoupila do semifinále. Start ve finále C čeká ženský dvojskif i mužskou čtyřku bez kormidelníka.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou dojely v dopolední rozjížďce na čtvrtém místě bezmála 16 sekund za americkým dvojskifem, který díky prvenství jako jediný nemusel do oprav. Stejný postupový klíč byl i v rozjížďkách čtyřek bez kormidelníka, kde Matěj Tikal, Matyáš Klang, Petr Melichar a Matěj Mach s podobným odstupem za vítěznými Brity skončili na posledním pátém místě.

V odpoledních opravách pak obě české lodě dojely na třetím, prvním nepostupovém místě. Zatímco dvojskif zaostal za druhou Itálií o téměř čtyři sekundy, mužům uteklo semifinále o sekundu.

Další české lodě poznaňskou regatu vynechaly. Tréninku dali před druhým dílem SP přednost i skifaři Ondřej Synek a Miroslava Topinková, která před třemi týdny získala na ME v Lucernu bronz.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.