Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Obě české lodě na SP veslařů v Poznani čeká finále C

21. června 2019 12:51 - Poznaň
(Aktualizováno: 21. června 2019 18:49)

Ani jedna ze dvou českých posádek na Světovém poháru ve veslování v Poznani nepostoupila do semifinále. Start ve finále C čeká ženský dvojskif i mužskou čtyřku bez kormidelníka.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou dojely v dopolední rozjížďce na čtvrtém místě bezmála 16 sekund za americkým dvojskifem, který díky prvenství jako jediný nemusel do oprav. Stejný postupový klíč byl i v rozjížďkách čtyřek bez kormidelníka, kde Matěj Tikal, Matyáš Klang, Petr Melichar a Matěj Mach s podobným odstupem za vítěznými Brity skončili na posledním pátém místě.

V odpoledních opravách pak obě české lodě dojely na třetím, prvním nepostupovém místě. Zatímco dvojskif zaostal za druhou Itálií o téměř čtyři sekundy, mužům uteklo semifinále o sekundu.

Další české lodě poznaňskou regatu vynechaly. Tréninku dali před druhým dílem SP přednost i skifaři Ondřej Synek a Miroslava Topinková, která před třemi týdny získala na ME v Lucernu bronz.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.