Rubriky:

Vodní sporty

Na mluvení není síla. Česká esa v boji o olympiádu žene rodinná souhra, posílají si i energii

22. srpna 2019 13:56 - Szeged

I když spolu startují při mistrovství světa na kilometrové trati poprvé, sehranější dvojici byste mezi deblkanoisty v Szegedu těžko hledali. Však spolu bratři Martin a Petr Fuksovi vyrůstají odmalička, a tak dokážou odhadnout reakce toho druhého.

 

Český svaz kanoistiky

U početnějších posádek je běžné, že si v průběhu závodu podle předem domluvených pokynů řeknou, kdy zrychlit. Na lodi poháněné sourozeneckým tandemem je spíš ticho.

„Vždycky se domluvíme před startem, jak bychom chtěli jet. V jízdě už se snažíme moc nemluvit, ona na to ani není síla, takže spíš tak nějak vycítím, jestli bychom měli zrychlit, nebo ne,“ pousměje se 21letý Petr.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

one week. 🇭🇺 #fuksičteam

Příspěvek sdílený Martin Fuksa (@mfuksa),Srp 14, 2019 v 11:31 PDT

Jeho o pět let starší bratr Martin, který v lodi klečí vzadu, by ze své pozice zkušenějšího kanoisty mohl Petra korigovat. Ale zatím k tomu nemá důvod.

„Máme spoustu společných tréninků, díky nimž víme, jak jet. Kdyby se mi to třeba zdálo extra pomalé, můžu něco říct a udat nějaké tempo. Ale třeba tady v rozjížďce nebyl důvod,“ uznal v Szegedu dvojnásobný mistr světa na singlkanoi.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

We are ready!! 😤 #szeged2019 #FuksičTeam 💥 @ann_.se

Příspěvek sdílený Petr Fuksa (@pfuksa),Srp 19, 2019 v 10:19 PDT

V rozjížďce si zástupci rodinného týmu Fuksových, které na pozici trenérů doplňují jejich otec Petr a děda Josef, dojeli pro třetí hladce postupové místo do semifinále. To bude v pátek po půl šesté pro jejich společnou ambici na postup do Tokia klíčové, z finálové devítky už pak má osm nejlepších místenku na olympiádě jistou.

„Tam už pojedeme nejvíc, co umíme,“ má jasno Martin Fuksa, jenž už dopoledne začne svoji cestu za vysněnou medailí i na singlu. „Já se zatím půjdu projet, abych nezatuhnul, a budu Máťovi posílat duševní energii,“ s úsměvem plánuje Petr.

Michal Osoba (Szeged), Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.