Rubriky:

Vodní sporty

Nejlepší sportovec planety? Ve hře je i jeden Čech!

29. listopadu 2019 08:25 - Praha

Lionel Messi, Rafael Nadal, Tiger Woods, nebo třeba Jiří Prskavec? Do vznešené sportovní společnosti se dostal český kajakář, když se objevil v nominaci na nejlepšího sportovce světa za letošní rok podle Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS).

 

Kateřina Šulová, ČTK

Prskavec zažil výjimečný rok, který už těžko trumfne. Na divoké vodě obhájil celkové vítězství ve Světovém poháru a pak se ve španělském Seu d´Urgell stal podruhé v kariéře mistrem světa. Ještě větší radost zažíval v osobním životě, když se stal v květnu otcem syna Jiřího a v říjnu měl svatbu s partnerkou Terezou.

„Slalomová sezona to nebyla k zahození, ale v poměru k osobnímu životu se to nedá srovnat,“ měl jasno šestadvacetiletý Prskavec, když se stal nejlepším českým kanoistou roku.

Jeho úspěchy docenili i v zahraničí, o čemž svědčí zařazení mezi 33 adeptů na cenu pro nejlepšího sportovce světa mezi muži. Žádný další Čech se v hlasování neobjevil, ani v kategorii žen či týmů.

Prskavec už jednou mezi kandidáty byl – v roce 2015 poté, co získal v Londýně svůj premiérový světový titul. V současnosti je bronzový medailista z Ria v Tokiu, kde testuje olympijskou trať pro příští rok.

A příliš nadšený z ní podobně jako další slalomáři není. „Miluju jídlo a užívám si město, ale trať opravdu není moc dobrá. Nemyslím, že by dosahovala olympijského standardu, snad se ještě změní,“ napsal Prskavec na instagram.

Uzávěrka hlasování v anketě novinářů z celého světa je 28. prosince. Vloni vyhráli chorvatský fotbalista Luka Modrič a americká gymnastka Simone Bilesová, hned za ní se umístila Ester Ledecká.

sob, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty