Rubriky:

Vodní sporty

Jachtařská regata Sydney - Hobart má nejvyšší účast za 25 let

26. prosince 2019 10:09 - Sydney

Do tradičního závodu ze Sydney do Hobartu ve čtvrtek z olympijského města z roku 2000 vyrazilo 157 jachet, což je největší účast za posledních 25 let. Regata z pevninské části Austrálie do hlavního města jižního ostrovního státu Tasmánie o délce 1163 km trvá zhruba dva dny.

 

Steve Christo, ČTK/AP

Zhruba po čtyřech hodinách od startu se vedení ujala maxijachta Comanche, jež v roce 2017 vyhrála v rekordním čase 1 den, devět hodin a 15 minut. Vzhledem k povětrnostním podmínkám se letos rekordní časy neočekávají.

Na druhém místě se pohybovala InfoTrack, která před třemi lety zvítězila pod jménem Perpetual Loyal a letos jako první vyjela z přístavu v Sydney. Třetí byla obhájkyně loňské výhry Wild Oats XI, usilující o jubilejní desátý triumf v regatě.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.