Jachtaři přišli o finále Světového poháru v dějišti olympiády

3. dubna 2020 06:35 - Enošima

Kvůli pandemii koronaviru bylo zrušeno finále Světového poháru v jachtařských olympijských třídách. Závody se měly uskutečnit od 14. do 21. června v Enošimě, která bude i dějištěm o rok odložené olympijské regaty v rámci tokijských her.

 

Martina Barnetová

Světová federace se i v důsledku přeložení olympiády dohodla na zrušení závodů s japonskými pořadateli v zájmu ochrany zdraví jachtařů a dalších účastníků akce. Ve spolupráci s Mezinárodním olympijským výborem teď bude vedení federace hledat způsob, jak přizpůsobit další program novému termínu her, a podobu kvalifikačního systému.

Právě v Enošimě loni v srpnu čtyřdílná série Světového poháru začala a regata byla tehdy oficiálním předolympijským testem. Uskutečnila se i lednová druhá regata v Miami. Další závody měly začít o Velikonocích v Janově, ale ty už padly za oběť pandemii. Původně se měla právě v Itálii rozdělovat poslední účastnická místa na OH, poté bylo kvalifikační období prodlouženo do konce června.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.