Rubriky:

Vodní sporty

První domácí závody rychlostních kanoistů by mohly být v létě

17. dubna 2020 10:58 - Praha

První domácí závody v rychlostní kanoistice by se mohly uskutečnit začátkem léta. Je k tomu ale potřeba příznivý vývoj epidemie koronaviru v Česku, při kterém by měly být podle vládního harmonogramu od 8. června povoleny sportovní akce s účastí maximálně 50 osob. Tím pádem by se mohly v polovině června uskutečnit první reprezentační testy pro seniory a juniory.

 

Profimedia.cz

"S velkou pravděpodobností nepůjde o standardní závody, ale o reprezentační testy, jejichž forma i obsah budou přizpůsobeny aktuálním opatřením kvůli šíření viru," uvedl na svazovém webu reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Kanoisté mohou individuálně trénovat i na vodě. Stejně jako ostatní sportovci ale po zrušení všech závodů pro nejbližší týdny a měsíce nemají představu, na co se připravují. Testy považuje svaz za důležité. "Potřebujeme, aby měli možnost ukázat svou aktuální výkonnost a porovnat se alespoň s domácí elitou, i kdyby to mělo být ve značně omezeném rozsahu a polních podmínkách," řekl Hottmar.

SP ve vodním slalomu v Praze zatím zůstává naplánovaný na září

Mezinárodní kalendář je v troskách. V plánech světové federace ICF zatím zůstává premiérové mistrovství světa v neolympijských disciplínách v Szegedu, které se z července posunulo zatím předběžně na září. Definitivně se rozhodne v polovině května.

Závody zrušeno do poloviny srpna

"Doufejme, že se v září uskuteční také plánované soutěže olympijských nadějí pro mládež," přál si Hottmar. Do konce dubna by mělo být jasno o osudu MS veteránů na Ukrajině, naplánovaného na srpen.

Evropská federace zrušila nebo posunula všechny závody plánované do poloviny srpna. Mimo jiné také seniorské mistrovství Evropy v Rumunsku a ME juniorů a do 23 let v Moskvě. Upravený evropský kalendář by měl být zveřejněn v květnu.

I ten domácí se bude vyvíjet operativně podle uvolňování omezení pohybu a shromažďování v Česku. První nominační závody svaz předběžně plánuje na přelom července a srpna. "Pokud to situace v té době dovolí a bude možné se letos některých mezinárodních soutěží zúčastnit," doplnil reprezentační trenér.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty