Čeští kanoisté získali kompletní sadu medailí z MS v maratónu

TÝN NAD VLTAVOU

Kompletní sadu medailí získali čeští kanoisté na domácím mistrovství světa v maratónu, který se koná v Týně nad Vltavou. Těsně druhý dojel kajakář Tomáš Ježek, když mu titul mistra světa na třicetikilometrové trati unikl o necelou sekundu. Zlato mohl v cíli slavit Španěl Emilio Merchan. Na pátém místě skončil druhý český reprezentant Petr Jambor.

"Já jsem chtěl mít hlavně medaili a bylo mi jedno, jaká to bude," prohlásil v cíli Ježek, jenž věděl, že při závěrečném finiši nemá proti specialistovi na rychlostní disciplíny příliš mnoho šancí.

O druhý cenný kov pro zástupce domácí kanoistiky se zasloužila Anna Adamová. Česká kajakářka získala bronz, když nestačila pouze na Maďarku Follathovou a Australanku Belcherovou. "Strašně mě pomáhají přeběhy. Když si po nich sednu do kajaku, tak jsem nabitá. Kdyby tam nebyly, tak jsem vyřízená. Je to výborný výsledek, takhle jsem si to představovala," rozplývala se v cíli Adamová.

V juniorské kategorii si pro zlato dojel kanoista Jan Luňáček, těsně pod stupni vítězů skončila juniorka Martina Víchová. "Ze začátku jsem si říkal, že to nemůžu vůbec dojet, byl jsem vyřízený. Pak ale ostatní odpadali a začalo to být dobrý, protože jsem si začal věřit. Hodně mi pomohlo také publikum," zhodnotil závod čerstvý mistr světa.

KANOISTIKA - MS v maratónu
Muži:
K1: 1. Merchan (Šp.) 2:10:19,83, 2. Ježek (ČR) -0,81, 3. Scott (JAR) -23, ...5. Jambor (ČR) -46.
C1: 1. Csabai (Maď.) 2:04:40, 2. Ljubek (Chorv.) -2:35, 3. Gilanyi (Maď.) -3:27, ...9. Plšek (ČR) -6:41.
Ženy:
K1: 1. Follathová (Maď.) 2:01:04, 2. Belcherová (Austr.) -15, 3. Adamová -2:18, ...9. Hrochová (obě ČR) -4:27.
Junioři:
K1: 1. Rutherford (Brit.) 1:33:32, 2. Van der Walt (JAR) -0,73, 3. Hamar (Maď.) -1:49, ...7. Havel -2:58, 13. Klap (oba ČR) -7:09.
C1: 1. Luňáček (ČR) 1:48:31, 2. Le Cornec (Fr.) -28, 3. Takacs (Maď.) -43, ...6. Miškovský (ČR) -3:10.