Čeští kanoisté získali na MS v maratonu čtvrtou medaili

TÝN NAD VLTAVOU

Po kompletní medailové sadě ze sobotních závodů získali v neděli čeští reprezentanti čtvrtou medaili z mistrovství světa v kanoistickém maratonu. V Týně nad Vltavou se o ni zasloužily juniorky Martina Víchová a Monika Machová. České kajakářky zaostaly pouze za vítěznou lodí Itálie, Víchová si tak polepšila o místo oproti individuálnímu startu.

V závěru závodu dokonce domácí naděje bojovaly o zlato, ale nešťastným manévrem pustily dopředu Italky. "Těsně před výstupem na posledním přeběhu nám daly hodiny, poslaly nás do břehu, cvakly jsme se, ony se tak dostaly přes nás dopředu a už jsme to nedohnaly. Z jejich strany to byl neférový zákrok, to se nedělá, ale moje chyba byla, že jsem jim tam neudělala místo," popsala rozhodující okamžik Víchová, která získala při posledním závodě mezi juniorkami již třetí stříbrnou medaili v této kategorii.

Těsně za medailovými pozicemi skončili deblkanoisté Petr Koudelka s Filipem Dvořákem, stejně jako mezi kajakáři Jan Andrlík s Jakubem Adamem.

Muži:
K2 (25,8 km): 1. Stott, Schoeman (JAR) 2:02:14, 2. Alonso, Guerrero (Šp.) -1,1, 3. Jambor, Petrovics (Maď.) -1,6, 4. Andrlík, Adam -4, ...8. Skála, Horák (všichni ČR) -2:31.
C2 (30,1 km): 1. Csabai, Györe (Maď.) 1:53:53, 2. Ferro, Granna -39, 3. Rivademar, Mascato (všichni Šp.) -1:56, 4. Koudelka, Dvořák -4:21, ...8. Koranda, Dubský (všichni ČR) -10:41.
Ženy:
K2 (25,8 km): 1. Lolková, Hansenová (Dán.) 1:53:42, 2. Csayová, Faldumová -1, 3. Kollarová, Follathová (všechny Maď.) -4:16, ...6. Švarcová, Matoušková -7:26, 12. Hanušová, Krauzová (všechny ČR) -13:32.
Junioři:
K2 (21,5 km): 1. Hide, Rutherford (Brit.) 1:27:48, 2. Broekx, Vervliet (Belg.) -30, 3. Holicza, Mathe (Maď.) -44, ...17. Souček, Dostál (ČR) -11:12.
Juniorky:
K2 (21,5 km): 1. Cicaliová, Fioriniová (It.) 1:38:25, 2. Víchová, Machová (ČR) -21, 3. Georgopuluová, Farkasdiová (Maď.) -1:37, ...11. Davídková, Dlouhá (ČR) -5:35.