Rubriky:

Vodní sporty

Čech Žáček skončil druhý na ME vodních skútrů

24. září 2008 07:32 - PRAHA

O uplynulém zářijovém víkendu (19. - 21.9) se konalo v jihofrancouzském Cavalaire Sur Mer finálové kolo Mistrovství Evropy v hydrocrossu a freestylu na vodních skútrech. Závodu se účastnilo přes 160 startujících z více než 20 zemí světa a mezi nimi i jeden Čech. Vašek Žáček, náš nejlepší freestyle jezdec s přezdívkou ICEMAN, vybojoval druhou příčku v kategorii freestyle.

 

JETMANUK.COM

Žáček si během své freestylové jízdy skvěle poradil se záludnostmi moře a oslnil svou jízdou odbornou porotu. „Na finálové kolo Mistrovství Evropy už jsem se jel jen rozloučit a zakončit sezónou na starém kontinentu a nakonec z toho byla bedna,“ komentoval svoje vysoké umístění.

Žáček se zrovna nominoval na mistrovství světa do arizonského Lake City Havasu, když se mu podařilo již podruhé za sebou vyhrát Evropský Pohár Alpe Adria a tím i Mistrovství ČR v kategorii freestyle.

grg, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.