Špičková německá plavkyně Pietschová má rakovinu prsu

12. listopadu 2008 18:13 - NEUSS

Špičková německá plavkyně Janine Pietschová má rakovinu prsu. Dvojnásobná mistryně světa a trojnásobná kontinentální šampiónka se už podrobila operaci a díky včasné diagnóze a začátku léčby je velmi pravděpodobné její plné uzdravení.

"Už jsem zahájila boj. Zatím jsem každého soupeře porazila, takže vyhraji i tentokrát," uvedla šestadvacetiletá plavkyně v dnešním tiskovém prohlášení.

Specialistka na znakařské tratě 50 a 100 metrů získala v posledních třech letech dva světové a dva evropské tituly v krátkém bazénu, v roce 2006 v Budapešti se také stala mistryní Evropy v klasickém bazénu. Od roku 2005 držela Pietschová dva roky světový rekord na znakařské padesátce v dlouhém bazénu.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.