Rubriky:

Vodní sporty

Špičková německá plavkyně Pietschová má rakovinu prsu

12. listopadu 2008 18:13 - NEUSS

Špičková německá plavkyně Janine Pietschová má rakovinu prsu. Dvojnásobná mistryně světa a trojnásobná kontinentální šampiónka se už podrobila operaci a díky včasné diagnóze a začátku léčby je velmi pravděpodobné její plné uzdravení.

"Už jsem zahájila boj. Zatím jsem každého soupeře porazila, takže vyhraji i tentokrát," uvedla šestadvacetiletá plavkyně v dnešním tiskovém prohlášení.

Specialistka na znakařské tratě 50 a 100 metrů získala v posledních třech letech dva světové a dva evropské tituly v krátkém bazénu, v roce 2006 v Budapešti se také stala mistryní Evropy v klasickém bazénu. Od roku 2005 držela Pietschová dva roky světový rekord na znakařské padesátce v dlouhém bazénu.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.