Rubriky:

Vodní sporty

Veslaři čtyř zemí se pokusí urazit vzdálenost k Měsíci

19. května 2020 13:34 - Wellington

Veslaři z Nového Zélandu, Austrálie, Kanady a Velké Británie, kterým přípravu na vodě komplikují omezení kvůli pandemii koronaviru, se pokusí symbolicky doveslovat na Měsíc. Zapojí se do výzvy "Cesta na Měsíc", v rámci které by měli na trenažérech v součtu ujet 384 400 kilometrů, což je vzdálenost Měsíce a Země.

 

AXA

Výzva navazuje na dřívější aktivitu, kdy se veslaři snažili ujet maximální vzdálenost v minutovém limitu a své výkony zapisovali do speciální aplikace.

"Je úžasné, že se čtyři národy opět spojují v jedné výzvě. Tato ji posouvá na další úroveň," uvedla Australanka Olympia Alderseyová, úřadující mistryně světa na párové čtyřce. "Australané jsou hrdí na to, že sehráli svou roli při vysílání prvních snímků Neila Armstronga a posádky Apolla 11 z jejich cesty na Měsíc v roce 1969," podotkla sedmadvacetiletá veslařka.

Skifař Drysdale bojuje s motivací, v Tokiu už za rok možná nebude

Předešlé "minutové" výzvy se ve čtyřech zemích zúčastnilo 2300 veslařů, mezi kterými byli olympionici i rekreační sportovci. Nová "měsíční" výzva začne 21. května a veslaři budou mít k dispozici desetidenní limit.

"Veslování na trenažérech je momentálně základem mého tréninku v izolaci a stejně je na tom i spousta dalších veslařů. Takže bude fajn přidat do tréninku nějaký zvláštní cíl," řekl kanadský paraveslař Andrew Todd.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty