Rubriky:

Vodní sporty

Slavný závod univerzitních osmiveslic vyhrála loď Oxfordu

29. března 2009 17:41 - LONDÝN

Slavný závod univerzitních osmiveslic na Temži vyhráli v Londýně veslaři Oxfordu. V nedělním 155. ročníku s přehledem porazili tým Cambridge, obhájili loňský triumf a připsali si celkem 75. vítězství.

Oxford zvládl 6,8 kilometru dlouhou trať za 17 minut a dvě vteřiny. Cambridge soupeře výrazněji ohrožoval jen v první zatáčce. Oxford pak o svém čtvrtém triumfu za posledních pět let rozhodl zhruba v polovině trati, kdy získal výrazný náskok.

Vítězům pomohl i nejtěžší tým v historii závodu s průměrnou hmotností veslařů 99,7 kilogramu. V posádce Oxfordu se z triumfu radoval jen jeden Brit, zbytek týmu tvořili tři Američané, Polák, Chorvat, Nizozemec a Novozélanďan.

Slavný závod univerzitních osmiveslic se s výjimkou válečných let jezdí od roku 1856 každoročně a celkově vede Cambridge 79:75. V roce 1877 skončil souboj nerozhodně, neboť rozhodčí byl údajně tak opilý, že nebyl schopen při těsném dojezdu určit vítěznou loď.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.