Rychlostní kanoisté by mohli mít v říjnu mistrovství Evropy

2. července 2020 10:00 - Praha

Rychlostní kanoisté by letos vedle zářijového Světového poháru v Szegedu mohli mít i mistrovství Evropy. Kontinentální asociace ECA našla pro šampionát v rumunském Bascově termín od 15. do 18. října. Záviset ale bude na aktuálním vývoji epidemiologické situace v Rumunsku i celé Evropě.

 

Profimedia.cz

Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice se mělo uskutečnit od 4. do 7. června, ale stejně jako u řady dalších sportovních akcí tomu zabránilo šíření koronaviru a s tím související omezení. Vedení evropské kanoistiky by chtělo šampionát zachovat a s pořadateli se dohodlo na nezvykle pozdním říjnovém termínu.

Stále není vyloučeno ani konání kanoistického ME pro juniory a závodníky do 23 let, které by mělo být v Moskvě. To je ale s velkým otazníkem. Naopak jasný termín ME mají mladí vodní slalomáři. Junioři a třiadvacítky by měli závodit v Krakově od 1. do 4. října. Toto mistrovství bylo odložené ze srpna.

Hvězda rychlostní kanoistiky Szabóová ukončila kariéru

Aktualizovaná termínová listina je kvůli překotnému vývoji situace pořád předběžná. "Vzhledem k situaci kolem covidu-19 si ECA a organizátoři vyhrazují právo šampionáty zrušit. Veškerá rozhodnutí jsou závislá na aktuální zdravotní situaci v Evropě a doporučeních Světové zdravotnické organizace a vlády hostitelské země," uvedla asociace v tiskové zprávě.

Jaká bude situace na hranicích?

Důležitým kritériem bude také prostupnost evropských hranic. Šedesát dní před začátkem každého ME bude evropská federace zjišťovat, zda mohou do jeho dějiště přicestovat závodníci ze zemí, které se daného ME obvykle účastní. Na základě toho rozhodne, zda se bude jednat o oficiální mistrovství Evropy.

Už dříve evropská federace potvrdila náhradní termín a pořadatele mistrovství Evropy ve vodním slalomu, které by se místo jarního Londýna mělo uskutečnit od 18. do 20. září v Praze.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.