Živě

První den plaveckého Corona Cupu ovládli Kubová a Franta

4. července 2020 18:38 - Praha

Simona Kubová a Tomáš Franta ovládli první den plaveckého Corona Cupu v Praze. V nezvyklém formátu svazového mítinku si v bazénu v Podolí vyzkoušeli všechny plavecké způsoby a po bodovém součtu šesti disciplín vedou průběžné pořadí.

 

ČSPS/Martin Vaňo

Nejlepší česká plavkyně loňského roku Kubová jednoznačně opanovala znakařskou stovku, kde zvítězila s převahou více než čtyř sekund. Další prvenství přidala na poloviční trati a na kraulové padesátce. Před druhou Kristýnou Horskou má náskok 203 bodů.

Její chomutovský oddílový kolega Franta rovněž vyhrál obě znakařské tratě, na něž se specializuje, a po prvním dnu vede o 88 bodů před brněnským prsařem Filipem Chrápavým. Třetí je juniorský mistr světa Jan Čejka.

V Podolí se bude v neděli závodit od 9:00. Na programu budou zbývající disciplíny 100 metrů volný způsob, 50 metrů motýlek a polohový závod na 200 metrů.

Kubová a další reprezentanti mohou po koronavirové pauze už dva měsíce trénovat v bazénu. Po Podolí se díky uvolňování vládních opatření otevřely i další bazény a tréninkové podmínky se vracejí k normálu. Plavci nicméně přišli o všechny velké akce včetně domácího šampionátu.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.