Živě

Čerstvý otec Hradilek natočil parádní video. Úžasné, smekali soupeři

13. července 2020 16:58 - Praha

Vedle divokých peřejí se vodní slalomář Vavřinec Hradilek rád pouští i do různých projektů více či méně spojených s vodou. Jeden z nich stříbrný olympijský medailista z Londýna a čerstvý otec dcery Sáry nyní představil, s fotografem Janem Kaslem natočil trikové video, jehož využití by se mu určitě hodilo v nejednom závodě.

 

Martin Hladík/kanoe.cz

Nadšený cestovatel Hradilek kvůli koronavirové pandemii i narození dcery letos tráví v Česku mnohem víc času než obvykle, ale i v domácích podmínkách realizoval povedený kousek, volně přeložený jako Cvičení dělá mistry.

„Přišel za mnou kamarád a fotograf Honza Kasl, s nímž spolupracuju na různých projektech a chystáme nějaké expedice, s myšlenkou vytvořit nějaké video,“ popisuje mistr světa na kajaku z roku 2013 vznik myšlenky.

„Bavili jsme se, co by se dalo udělat, a došli k tomu, že zkusíme znázornit, kolik času musejí sportovci věnovat technice pilování různých detailů, u nás průjezdů brankami. Předchází tomu vždy spousta nepodařených pokusů,“ vysvětluje.

A tak na videu projede jednu z branek s dotykem, ale díky zásahu jakéhosi slalomového deus ex machina dostane další šanci. Ruka, která Hradilka vyzvedne, je pochopitelně počítačovým trikem, ale vysoko do vzduchu 33letý slalomář musel.

„Natáčeli jsme to z vlastních prostředků a bez speciálních pomůcek, naštěstí nám pomohlo dost kamarádů,“ kvituje. A tak na slalomový kanál v Roudnici nad Labem dostal i vysokozdvižnou plošinu. „Museli jsme odmontovat asi dvacet metrů zábradlí,“ líčí.

Vavřinec Hradilek na ME ve francouzském Pau.

Martin Hladík, kanoe.cz

Následovalo zhruba pět hodin natáčení, na které je ostatně Hradilek jako představitel hlavní role ve filmu Tenkrát v ráji zvyklý. „Ale bylo to docela náročné, viset v kajaku deset metrů vysoko byl adrenalin. Ale zase jsem měl dobrý rozhled,“ usmíval se.

A výsledný efekt? Na sociálních sítích měl samé pochvalné reakce. „Úžasné,“ napsal třeba brazilský finalista olympiády na kajaku Pepe Goncalves, s chválou se přidali i bývalí úspěšní deblkanoisté David Florence a Gauthier Klauss.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.