Rubriky:

Vodní sporty

Prskavec si jako první český slalomář zajistil OH v Tokiu

1. srpna 2020 14:50 - Praha

Kajakář Jiří Prskavec si jako první český vodní slalomář zajistil účast na olympijských hrách v Tokiu. V Praze-Troji vyhrál v rámci Českého poháru i třetí nominační závod a v čele klasifikace si i díky třem bodům za loňský titul mistra světa vypracoval nedostižný náskok. Kateřina Kudějová skončila v kategorii K1 až pátá a o letenky do Tokia zabojuje v neděli.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bronzový medailista z her v Riu de Janeiro Prskavec po dvou triumfech ve Veltrusech v minulém týdnu nenašel přemožitele ani dnes. Po vítězství v kvalifikaci projel trať čistě i ve finále a druhého Tomáše Maslaňáka porazil o více než sekundu. Třetí skončil stříbrný z OH 2012 v Londýně Vavřinec Hradilek.

"Sešla se mi skvělá forma a od první jízdy se mi dařilo. Tak jsem jel na správné vlně a je super tady teď stát a mít olympiádu v kapse," uvedl Prskavec v tiskové zprávě svazu.

Kajakář Jiří Prskavec během finálové jízdy ve třetím závodě Českého poháru ve vodním slalomu

Vlastimil Vacek, Právo

"Všichni předpokládali, že to bude velký boj, a i když to v tuhle chvíli až tak nevypadá, tak to tvrdý boj byl. Byly to extrémně těžké závody a já jsem strašně rád, že jsem se s tím dokázal vyrovnat a předvést své nejlepší výkony, které nakonec k tomu postupu stačily," dodal sedmadvacetiletý Prskavec, který se může připravovat na druhý start pod pěti kruhy.

K premiérové olympijské nominaci se díky výhře přiblížil kanoista Lukáš Rohan, neboť jeho největší konkurent v bitvě o Tokio Vojtěch Heger dojel až čtvrtý. Mezi ženami byla nejrychlejší Gabriela Satková a v průběžném pořadí se přiblížila dosud suverénní Tereze Fišerové, jež dnes skončila třetí.

Hlavně neodpálit žolíka. Prskavec našel i díky rodině klid, Tokio ještě vyhání z hlavy

Kudějová až pátá

Za určitých okolností si dnes mohla zajistit olympijskou účast i mistryně světa z roku 2015 Kudějová, ale dvousekundová penalizace za dotek branky ji odsunula na páté místo. V boji o Tokio si tak polepšily druhá Veronika Vojtová i třetí Barbora Valíková. Zvítězila Kateřina Dušková.

Čeští slalomáři mají zajištěné jedno účastnické místo ve všech čtyřech olympijských disciplínách. V Tokiu by se měly poprvé představit kanoistky, které nahradí mužské deblkanoe.

Kajakář Jiří Prskavec po třetím závodě Českého poháru ve vodním slalomu

Vlastimil Vacek, Právo

Závody Českého poháru ve vodním slalomu v Praze-Troji:
Muži:
K1:
1. Prskavec (USK Praha) 96,28 (0 trest. sekund)
2. Maslaňák (Dukla Brandýs n/L) -1,13 (0)
3. Hradilek (USK Praha) -1,31 (0)
C1:
1. Rohan 103,75 (0)
2. Chaloupka (oba USK Praha) -0,26 (2)
3. M. Jáně (Dukla Brandýs n/L) -2,03 (0)
Ženy:
K1:
1. Dušková 112,75 (0)
2. Vojtová (obě USK Praha) -0,30 (0)
3. Valíková (Dukla Brandýs n/L) -0,32 (4)
C1:
1. G. Satková (USK Praha) 120,37 (2)
2. M. Satková -0,24 (0)
3. Fišerová (obě Dukla Brandýs n/L) -0,96 (2)
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.