Rubriky:

Vodní sporty

Přetahovanou federací o paddleboarding musel vyřešit CAS

7. srpna 2020 09:42 - Lausanne

Dlouholetý spor dvou mezinárodních federací o kontrolu nad stále populárnějším paddleboardingem skončil u Sportovního arbitrážního soudu (CAS) kompromisem. Mezinárodní surfařská federace (ISA) přišla o exkluzivitu na řízení sportu, při němž se člověk stojící na prkně pohybuje po vodě pomocí pádla, bude ale jeho zastřešující organizací na olympijské úrovni.

 

Ludmila Žlábková, Právo

Vzhledem ke kombinované povaze sportu pocházejícího z ráje surfařů Havaje si na kontrolu nad ním dělala nárok i Mezinárodní kanoistická federace (ICF). A právě spor ISA a ICF ve čtvrtek rozsoudila arbitráž v Lausanne, jež ponechala právo pořádat soutěže v tomto odvětví oběma organizacím.

"CAS zamítl žádost ISA být jedinou zastřešující organizací paddleboardingu vestoje na mezinárodní úrovni," uvedl CAS, jenž ale zároveň dal surfařské federaci právo zastupovat paddleboarding na olympijské úrovni. ISA se netají tím, že by chtěla rychle se rozvíjející sport do programu OH prosadit - samotný surfing bude mít premiéru na hrách v Tokiu odložených na rok 2021.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.