Rubriky:

Vodní sporty

Skifaři Synkovi se příprava povedla, proháněl i dvojku bez kormidelníka

12. května 2010 16:40 - PRAHA

Běžky, sjezdovky, trenažér. Tak vypadala zimní příprava skifaře Ondřeje Synka. Nyní už sedmadvacetiletý sportovec trénuje jen a jen na vodě, aby na přelomu října a listopadu mohl na světovém šampionátu na Novém Zélandu rozšířit svou medailovou sbírku...

 

www.sport-invest.cz

"Vzhledem k tomu, že se letos mistrovství světa uskuteční až na přelomu října a listopadu, začali jsme později s přípravou. V zimě jsme byli skoro šest týdnů na horách a kromě tradičního tréninku na běžkách jsme se dostali i na sjezdovky. Pak jsem trávil hodně času na trenažéru, na němž jsem vytvořil i nový rekord. Takže kdybych to měl shrnout, myslím, že příprava se povedla. Jsem s ní spokojený," pochvaloval si stříbrný medailista z olympiády v Pekingu 2008.

Teď už se sedmadvacetiletý skifař věnuje hlavně tréninkům na vodě. V dubnu poprvé vyhrál mistrovství České republiky na dlouhých tratích a začátkem května se zúčastnil kontrolních závodů reprezentačního výběru. "Na kontrolních závodech jsem trochu netradičně startoval proti dvojkám bez kormidelníka. Takový normální rozdíl mezi námi by měl být 20 sekund. Jednou jsem na vítěze ztratil jedenáct a podruhé třináct vteřin, což je dobré. Na skifu bych byl deset sekund před ostatníma a závodil bych sám se sebou. Takhle jsem se aspoň musel snažit," vysvětloval Synek.

Neví, co ho čeká

První ostrý závod na českého skifaře čeká poslední květnový víkend, kdy se ve Slovinsku uskuteční Světový pohár. O týden později se pak představí na Primátorkách. "Původně jsem měl na Vltavě startovat jak ve skifu, tak v osmě. Jenže časový harmonogram je nastavený tak, že bych obojí nestíhal. Takže pojedu jen na skifu," prozradil.

Vrcholem sezóny bude tradičně mistrovství světa, které se letos uskuteční od 31. října do 7. listopadu na Novém Zélandu. "Byl jsem zvyklý, že vrchol sezóny byl na konci srpna a pak jsem měl dovolenou. Teď to ale bude úplně jiné. Tak trochu nevím, co mě čeká. Navíc nemám rád cestování na tak dlouhé vzdálenosti. Ale natrénováno mám dobře, tak věřím, že tam budu bojovat s těma nejrychlejšíma," uzavřel držitel bronzu z loňského světového šampionátu.

Veronika Feltová, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty