Při závodu SP v dálkovém plavání v SAE zemřel Američan Crippen

23. října 2010 19:49 - DUBAJ

Závěrečný díl Světového poháru v dálkovém plavání ve Spojených arabských emirátech v sobotu skončil tragédií. Během závodu na deset kilometrů zemřel americký reprezentant Francis Crippen. Příčina úmrtí šestadvacetiletého plavce není známa. Držitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa v dálkovém plavání Crippen zkolaboval během závodu ve vodě, která byla podle magazínu Swimming World na závodění příliš horká. Jeho zhroucení si nicméně nikdo nevšiml a pátrání po něm začalo, až když nedorazil do cíle.

Záchranáři, kterým pomáhali sami závodníci, ho našli v bezvědomí o dvě hodiny později poblíž poslední bójky. Po převozu do nemocnice už lékaři mohli pouze konstatovat smrt.

Pro Crippena, jenž byl v průběžném hodnocení Světového poháru na druhém místě, mělo být představení v Perském zálivu posledním v sezoně. Po něm plánoval dovolenou v Itálii.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.