Rubriky:

Vodní sporty

Hvězda Pellegriniová se může po nákaze covidem vrátit do bazénu

30. října 2020 07:59 - Řím

Plavecká hvězda Federica Pellegriniová se po dvou týdnech zbavila nákazy koronavirem a bude moci zasáhnout do zbytku série International Swimming League (ISL) v Budapešti, o jejíž úvod přišla. Dvaatřicetiletá Italka v polovině října musela přerušit přípravu, poté co odevzdala pozitivní test na covid-19. Nyní na sociálních sítích oznámila, že je negativní a může se do bazénu vrátit.

 

Gian Mattia D'Alberto, ČTK/AP

Pellegriniová usiluje o start na pátých olympijských hrách, z těch předchozích má zlato a stříbro z kraulařské dvoustovky. Na této trati získala i čtyři z celkových šesti zlatých medailí na mistrovství světa, zbylé dvě vybojovala čtyřstovce.

V karanténě byla od 15. října, kdy musela přerušit přípravu doma ve Veroně. Zhruba o týden později koronavirus postihl velkou část italských reprezentantů na soustředění v Livignu. Nakazilo se dalších deset plavců, mimo jiné světoví šampioni Simona Quadarellaová a Gabriele Detti, a tréninkový kemp, který měl trvat do 5. listopadu, byl s okamžitou platností přerušen.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.