Osvobozený plavec Magnini plánuje v 38 letech obnovit kariéru

10. listopadu 2020 06:07 - Řím

Někdejší špičkový italský plavec Filippo Magnini plánuje v 38 letech obnovit kariéru. Chystaný comeback oznámil exmistr světa devět měsíců poté, co dosáhl u Sportovního arbitrážního soudu (CAS) zrušení čtyřletého trestu za doping.

 

Twitter

"Dělám to pro sebe, moji rodinu, moji zemi," napsal Magnini na instagramu. "Nebylo to lehké rozhodnutí, ale vrátím se. Ocitl jsem se skoro na úplném dně, ale to všechno mi dodalo motivaci bojovat," pokračoval.

Mistr světa z let 2005 a 2007 na trati 100 metrů volný způsob neměl nikdy pozitivní dopingový test. Potrestán byl v roce 2018 v rámci dopingového skandálu kolem výživového poradce, jenž dostal třicetiletý zákaz působení ve sportu. Letos v únoru jej CAS osvobodil. Už v roce 2017 přitom ukončil kariéru, v jeho bohaté medailové sbírce je i olympijský bronz ze štafety na 4x200 m v Aténách 2004.

Znakařka Kubová na ISL opět zrychlila a dohmátla třetí

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: