Živě

Kubová na ISL přidala další třetí místo na znakařské stovce

10. listopadu 2020 20:22 - Budapešť/Praha

Simona Kubová pomohla na plavecké lize ISL v Budapešti týmu Tokio Frog Kings dalším třetím místem. V pondělí dohmátla třetí na znakařské padesátce, dnes na dvojnásobné trati. Časem 56,98 sekundy zaostala za vlastním českým rekordem o sedm desetin.

 

ČSPS/Martin Vaňo

Kubovou zdolaly jen vítězná Kanaďanka Kylie Masseová a Emily Seebohmová z Austrálie. "Jen pětkrát jsem plavala pod 57 sekund, takže čas je moc prima i s ohledem na to, že jsme závodili ráno. O to je to kvalitnější výkon," uvedla česká znakařka v tiskové zprávě. Na stupně vítězů vystoupila v ISL už čtyřikrát.

Kubová dostala neobvykle šanci i na trati 50 metrů motýlek, na níž skončila osmá. Japonskému týmu pomohla v konečném pořadí utkání ke druhému místu, které Frog Kings uhájili před domácím Ironem.

Znakařka Kubová na ISL opět zrychlila a dohmátla třetí

Další Češka v ISL Anika Apostalonová absolvovala rovněž dva individuální starty, v předchozích duelech přitom startovala výhradně ve štafetách. Na kraulové stovce byla v čase 53,09 pátá, ve vyřazovacím závodě na 50 metrů volný způsob vypadla v prvním kole.

S Torontem obsadila poslední čtvrté místo, zvítězil výběr Energy Standard. Liga bude pokračovat o víkendu semifinálovými závody.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.